Jsme ve Švédsku. Måns a Roro jsou nejlepší kamarádi a obživu našli v péči o městský park. Ta nekonečně nudná práce, při které musí stále dokola čistit kachní rybníček a sbírat psí hovínka, jim nejde moc pod nos, ale na druhé straně nebrání tomu, aby žili v pohodě a hlavně v přesvědčení, že jsou daleko široko největší fešáci. Monotónní tok všední dnů je ale narušen. Oba se dostanou do problémů se ženami. Måns z ničeho nic zjišťuje, že má potíže s erekcí a cítí se bezvýchodně zaskočen. Na Rora se řítí jiná pohroma. Jeho rodina ho nutí, aby se rychle oženil s Jasmínou. On tedy nechává rozběhnout přípravy na falešnou svatbu, jen aby umlčel otravné řeči otce a babičky. Když se pak ještě objeví Rorova skutečná, nic netušící dívka a nevěstin, poněkud šílený bratr, vše se ještě více zauzluje. Otec se musí poslouchat – to je jeden ze základních libanonských zákonů, to časové označení “rychle” představuje ve skutečnosti jeden jediný týden (jinak Jasmíně hrozí nucený návrat k rodičům do vzdálené vlasti). Nečekaná nevěsta je krásná dívka, takže v tom by problém nebyl, jenže Roro miluje svoji blonďatou Lisu a není ochoten se jí vzdát. Oba kamarádi se rozhodnou své problémy řešit.

Kultovní švédský film, který v roce 2000 natočil jako svou prvotinu 23 letý Josef Fares, s minimálním rozpočtem a neherci, většinou členy své rodiny, kteří často hrají sami sebe. Například tatínek Jan Fares si zahrál obchodníka ve svém vlastním starožitnictví. A pro bratra Farese Farese byl tento film začátkem herecké kariéry a mnoha dalších snímků nejen ve Švédsku ale i Dánsku či Hollywoodu.

Filmy vložen z youtube. Titulky převzaty z titulky.com, přeložil Jj2. Pokud zjistíte, že se video nenačítá, prosím napište.

video
(Visited 2,051 times, 1 visits today)

HONEM! HONEM!

2,051
Views