1. DÍL – ATANARDŽUAT

Stará eskymácká legenda po téměř 1000 letech ožívá na filmovém plátně. Lovec Atanardžuat je neprávem obviněn z vraždy, a aby se zachránil před smrtí, prchá tundrou, pronásledován svými soukmenovci, vedenými zhrzeným sokem v lásce.

video

2. DÍL – DENÍKY KNUDA RASMUSSENA – anglické titulky

Deníky Knuda Rasmussena jsou poetickou zprávou o prvním kontaktu mezi Inuity a Evropany – a to z pohledu Inuitů. Film začíná na polárním kruhu v roce 1922. Stárnoucí šaman Avva má starosti se svou oblíbenou, ale vzpurnou dcerou Apak. Skryté napětí v rodině i v celé komunitě se dostane na povrch díky nečekanému příchodu skupiny dánských polárníků…

video

3. DÍL – PŘED ZÍTŘKEM – anglické titulky

Dvě izolované rodiny se setkávají během letní oslavy. Jídla je dostatek a budoucnost vypadá jasně, ale stará moudrá žena Ningiuq vidí, že její svět je křehký a vnímá všudypřítomný pocit strachu. Ningiuq a její vnuk Maniq jsou vysazeni na vzdáleném ostrově, kde rodina každý rok suší úlovek a ukládá jej na zimu. Práce je brzy dokončena. Jak se léto mění na podzim, marně čekají, že je ostatní vyzvednou.

video

Filmy vloženy z inuitské sociální sítě isuma.tv, Pokud zjistíte, že se video nenačítá, prosím napište.

Filmy vloženy z inuitské sociální sítě isuma.tv, z profilu režiséra Zachariase Kunuka.. Pokud zjistíte, že se video nenačítá, prosím napište.

(Visited 1,727 times, 1 visits today)

TRILOGIE RYCHLÝ BĚŽEC

1,727
Views