BABIČKA CVRČEK

Babička Cvrček je rozkošný a zároveň dojemný animovaný krátký film, který upozorňuje na zneklidňující bolivijskou historii privatizace vody. Film je výsledkem spolupráce mezi bolivijskými animátory a Dánkou animační dílnou. Postava Babičky Cvrčka je založená na mýtu z bolivijských nížin, ale film vypráví o historickém okamžiku v bolivijské vodní politice.

Téma vody dosáhlo bodu varu v roce 2000 poté, co privatizace vodních zdrojů vedla k významnému zvýšení cen vody. Demonstrace známé jako Cochabambská válka o vodu otřásly celou Bolívií. I když začaly jako pokojné protesty, rychle přerostly v násilí, což vedlo k jedné oběti a desítkám zranění jak na straně protestujících tak i policie. Prezident Hugo Banzer byl pak donucen odstoupit.

Tento animovaný film vás vezme na cestu s Babičkou Cvrčkem, která prochází venkovem i městskou krajinou s mrakem plným dešťových kapek. Setkává se s různými překážkami a film postupně spřádá smutný a hluboce symbolický příběh o využívání životního prostředí a vládní korupci.

Film vložen z vimea, pokud zjistíte, že se video nenačítá, prosím, napište.

(Visited 1,653 times, 1 visits today)
1,653
Views