Pohádková road movie dokumentaristky Pavly Sobotové sleduje putování mladé porodní báby Lucie za poznáním. Jednotlivá zastavení pozorují učení zkušených porodních asistentek, Velkých matek – tradiční, hlubinně duchovně zaměřené Marisy z Kanárských ostrovů a analyticky vědecké Barbary z Německa. Cesta k sobě jako k ženě, matce, porodní bábě.

Marisa Alcalá Boces je porodní asistentka z řízení osudu jíž víc než 40 let. Také pracovala dlouhá léta jako pedagožka, v kultuře a komunikaci. Nyní se věnuje výlučně asistování při porodech a výuce dul a budoucích porodních asistentek. Přebírá tradici porodnictví z rukou původních porodních bab, které si předávaly toto umění z pokolení na pokolení.

Barbara Kosfeld vystudovala v magisterském programu srovnávací literaturu. Prošla výcvikem porodních asistentek, které působily ještě za druhé světové války. Získala tak vědomosti z doby, kdy ještě nebyla zavedena porodnická technika. Paní Kosfeld má tudíž jedinečnou možnost kombinovat vědomosti tradičních porodních asistentek s poznáním současné moderní vědy.

Lucie Kochánková usiluje o podporu žen v jejich nejkrásnějším a nejcitlivějším období života, věří v sílu a intuici žen a jejich dětí. Po vzoru zahraničních porodních asistentek pracuje řadu let ve dvojici se svojí kolegyní Lucií Pařízkovou, aby zajistily vyšší kvalitu péče, prosadily zastupitelnost a zvýšily bezpečí ženy a dítěte. Společně podporují přirozené porody a individuální přání rodin v těhotenství, při porodu a v šestinedělí.

Více na stránkách Feel Film.

Film vložen z vimeo, pokud zjistíte, že se video nenačítá, prosím napište.

video
(Visited 2,771 times, 1 visits today)

TROJJEDINÁ

2,771
Views