Porodnictví z jiného úhlu pohledu. Jde skutečně všem zúčastněným stranám o zdraví dětí a matek, anebo je za tím úplně něco jiného? Proč je v dnešní době preferován pouze porod v porodnici a domácí porody shazovány jako něco, co patří do středověku? Film pojednává o americkém porodnictví, leč v lecčems se podobá tomu českému. Stěžejní tématikou je svobodná volba místa porodu, intervence, způsob vedení porodu, bonding. (prirozeny-porod.eu)

Dokumentární sonda do vývoje a současného stavu amerického porodnictví (rok 2008). Pokud se vám při představě domácího porodu otvírá kudla v kapse a všechny ženy, které rodí doma, máte za blázny a hazardéry, raději tento dokument vynechejte. Pokud jste ale byť jen trošičku otevření myšlence, že to, co v současné době v porodnicích probíhá (medikace, nástřihy, možnost rodit jen vleže atp.) není úplně v pořádku, případně si myslíte, že porod je hnusná, krvavá záležitost, na níž je jediné hezké to zdravé miminko na konci, dokument Abby Epsteinové zkoukněte. Jeho vyznění je podobné dokumentu Orgasmic Birth, ačkoliv v tomhle případě se tvůrci soustředí výhradně na téma přirozeného porodu a nakolik je možné jej v (ne)prožít v americké nemocnici. (csfd/zizi)

Film vložen z youtube, titulky převzaty z titulky.com, přeložila Petra Balíková. Pokud zjistíte, že se video nenačítá, prosím napište.

video
(Visited 1,792 times, 1 visits today)

POROD JAKO BYZNYS

1,792
Views