S fotografem Jamesem Balogem vyrazíte napříč arktickou oblastí, kde během několika let pomocí časosběrných fotografií zachytil měnící se ledovce.

“Geniální dokument otvírající nám konečně oči a to zdokumentováním reálné hrozby pro naši planetu, kterou hodně moderních vědců, klimatologů aj. podceňuje. Tání ledovců je problém, na který se autor James Balog zaměřil s takovou houževnatostí a zarputilostí, až riskoval i své zdraví, aby nám všem ukázal hrozbu, kterou úmyslně opomíjíme, zlehčujeme a popíráme. Ukazuje nám časové záběry, kvůli kterým instaloval fotoaparáty s časovými spouštěmi na ohrožená místa naší planety. Zdolával kvůli tomu ty nejtvrdší možné překážky, aby nám ukázal ústup gigantických ledovců a popřel tak demagogické žvásty lidí, kteří globální oteplování pořád berou na lehkou váhu a mažou nám med kolem pusy, popírají holý fakt, že naše planeta se mění díky našemu jednání, díky lidskému přičinění k horšímu. Mizení ledovcových masivů je tedy skutečné, děje se a my už ho nemůžeme zastavit. Během několika pár let zmizelo stejné množství ledovců, jako se nestalo za několik tisíciletí předtím. Moderní život lidí ničí planetu. Zvyšuje se poměr oxidu uhličitého v atmosféře, mění se klimatické podmínky na Zemi, dochází k přírodním katastrofám v mnohem větší měřítku, než tomu bylo před mnoha lety. Člověk nic nedělá, nic se nemění, všichni žijeme v iluzi, že se nemůže nic stát, že jde o hrozbu, která nemá aktuální váhu a naše životy jsou v bezpečí. Až uvidíte skutečné borcení ledovců, záběry, kde mizí ledovcová území velká, jak naše obří města do nenávratna, topí se ve vodách oceánů, možná si uvědomíte, že tahle hrozba je tady, je tu teď. Nestane se nic za tisíce let, děje se to právě nyní! Našim dětem po nás zůstane ohrožená planeta, lidé přijdou o značnou část území, které zatopí moře a oceány. Přijde hladomor, Země bude přelidněná, živočišné druhy vymřou následkem stěhování národů a jejich vymírání bude mnohem rychlejší, než dosud a to už nyní vymírá několik druhů ročně. Dokument vřele doporučuji našemu exprezidentovi Vaškovi Klausovi, který stejně, jako další hrdinové, kteří o problému nic neví, plkají do éteru zhovadilosti o globální bublině. Možná on pak vysvětlí našim dětem, jak jsme žili, ve vědomí, že se nic neděje, že jsme v bezpečí. Jamesovi Balogovi patří má úcta a respekt, tento mimo jiné vynikající fotograf a režisér je novodobým hrdinou, který jen nečinně nestojí a nepřihlíží, snaží se nám ukázat reálné nebezpečí, které už dosáhlo takového měřítka, že není cesty zpět. Svět, jaký známe již brzy skončí a není to jen apokalyptický žvást, je to holá skutečnost, podložená fakty…..bohužel.” (Beastmaster4/csfd)

Film vložen z youtube, titulky převzaty z titulky.com, preložil IXREWR. Pokud zjistíte, že se video nenačítá, prosím, napište.

video
(Visited 591 times, 1 visits today)

HON ZA LEDEM

591
Views